
BackHomeBrandsHoneywellBIXOLON SPP-R310, 8 dots/mm (203 dpi), USB, RS232, BT (iOS) | SPP-R310iak5/BEG
Art: SPP-R310iak5/BEGEAN: 8809794034091
BIXOLON SPP-R310, 8 dots/mm (203 dpi), USB, RS232, BT (iOS) | SPP-R310iak5/BEG
Show all:
BIXOLON SPP-R310 Version
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
bixolon spp-r310 — 8 dots/mm (203 dpi), usb
bixolon spp-r310 is a 8 dots/mm (203 dpi), usb from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 80 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 80 mm
- print width (max.): 72 mm
- roll diameter (max.): 50 mm
- speed (max.): 100 mm/s
- usb
- rs232
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), usb |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 80 mm |
| Print width (max.) | 72 mm |
| Roll diameter (max.) | 50 mm |
| Speed (max.) | 100 mm/s |
| Article code | bixr310iak5 |
| Original article number | SPP-R310iak5/BEG |
| Brand | BIXOLON |
| Category | pos printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 0.8400 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review





