
BackHomeBIXOLON SLP-DL410, 8 dots/mm (203 dpi), RTC, USB, USB Host, Ethernet, EPL, ZPLII, black | SLP-DL410EK/beg
Art: SLP-DL410EK/begEAN: 6094026081093
BIXOLON SLP-DL410, 8 dots/mm (203 dpi), RTC, USB, USB Host, Ethernet, EPL, ZPLII, black | SLP-DL410EK/beg
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
bixolon slp-dl410 — 8 dots/mm (203 dpi), rtc
bixolon slp-dl410 is a 8 dots/mm (203 dpi), rtc from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 116 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 116 mm
- print width (max.): 108 mm
- speed (max.): 127 mm/s
- real time clock
- black mark sensor
- gap sensor
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), rtc |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 116 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Speed (max.) | 127 mm/s |
| Minimum order quantity | real time clock |
| Article code | bixdl410ek |
| Original article number | SLP-DL410EK/beg |
| Brand | BIXOLON |
| Category | label printers |
| Warranty | 36 months |
| Weight | 1.7000 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review







