55001-90002 - Receipt rolls, Heipa, thermal paper, 112 mm, 100 mm, 25.4 mm, white
Show all:
Categories
usp1_maintitle usp1_subtitle
usp2_maintitle usp2_subtitle
usp3_maintitle usp3_subtitle
usp4_maintitle usp4_subtitle
Description
receipt rolls — heipa, thermal paper
receipt rolls is a heipa, thermal paper from HEIPA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With roll width: 112 mm, length: 120 m, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- heipa
- thermal paper
- roll width: 112 mm
- length: 120 m
- roll diameter: 100 mm
- core diameter: 25.4 mm
- grammage: 55 g
- features: free of bisphenol a
Technical Specifications
| Product type | heipa, thermal paper |
|---|---|
| Minimum order quantity | heipa |
| Minimum order quantity | thermal paper |
| Roll width | 112 mm |
| Length | 120 m |
| Roll diameter | 100 mm |
| Core diameter | 25.4 mm |
| Article code | bop238af |
| Original article number | 55001-90002 |
| Brand | HEIPA |
| Category | consumables |
| Warranty | 0 months |
| Weight | 0.7550 kg |
| Packing unit | 12 |
| Minimum order quantity | 12 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











