HoneywellHoneywell PX65A 8 dots/mm (203 dpi), rewind, LTS, disp. (colour), Ethernet, Wi-Fi, multi-IF | PX65A02000010200
Description
honeywell px65 — 8 dots/mm (203 dpi), peeler
honeywell px65 is a 8 dots/mm (203 dpi), peeler from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 170 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 170 mm
- print width (max.): 167.4 mm
- speed (max.): 225 mm/s
- peeler
- rewinder
- label taken sensor
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), peeler |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 170 mm |
| Print width (max.) | 167.4 mm |
| Speed (max.) | 225 mm/s |
| Minimum order quantity | peeler |
| Article code | intpx65-9 |
| Original article number | PX65A02000010200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 19.3540 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











