
Art: LMR036EAN: 6094028840896
Labelmate ZCAT-6-L/R | LMR036
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
labelmate zcat-6-l/r — zcat-6-l/r
labelmate zcat-6-l/r is a zcat-6-l/r from LABELMATE, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With core holder: 76, max. roll diameter: 300 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- heavy-duty label rewinder
- core holder: 76
- max. roll diameter: 300 mm
- max. roll width: 170 mm
- speed: 125 cm/sec.
Technical Specifications
| Product type | zcat-6-l/r |
|---|---|
| Minimum order quantity | heavy-duty label rewinder |
| Core holder | 76 |
| Max. roll diameter | 300 mm |
| Max. roll width | 170 mm |
| Speed | 125 cm/sec. |
| Article code | lmlmr036 |
| Original article number | LMR036 |
| Brand | LABELMATE |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 5.0000 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review









