
Art: ZQ52-BUW000E-00EAN: 5704174320838
Zebra ZQ521, BT, Wi-Fi, 8 dots/mm (203 dpi), display | ZQ52-BUW000E-00
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
zebra zq521 — bt, wi-fi
zebra zq521 is a bt, wi-fi from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 113mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 113mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 57 mm
- speed (max.): 127 mm/s
- bluetooth
- wi-fi (802.11ac)
Technical Specifications
| Product type | bt, wi-fi |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 113mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 57 mm |
| Speed (max.) | 127 mm/s |
| Article code | ettzq521 |
| Original article number | ZQ52-BUW000E-00 |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 1.0300 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review







