
BackHomeEpson ColorWorks C8000e, cutter, disp., USB, Ethernet, kit (USB), black, grey | C31CL02102BK
Art: C31CL02102BKEAN: 4805388874962
Epson ColorWorks C8000e, cutter, disp., USB, Ethernet, kit (USB), black, grey | C31CL02102BK
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
epson colorworks c8000e — cutter, disp.
epson colorworks c8000e is a cutter, disp. from EPSON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 47 dots/mm (1200 dpi), media width (max.): 112 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- ink-jet
- resolution: 47 dots/mm (1200 dpi)
- media width (max.): 112 mm
- print width (max.): 108 mm
- speed (max.): 300 mm/s
- cutter
- display
- usb (3.0)
Technical Specifications
| Product type | cutter, disp. |
|---|---|
| Minimum order quantity | ink-jet |
| Resolution | 47 dots/mm (1200 dpi) |
| Media width (max.) | 112 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Speed (max.) | 300 mm/s |
| Minimum order quantity | cutter |
| Article code | epsc8000bk |
| Original article number | C31CL02102BK |
| Brand | EPSON |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 43.5200 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review




