ZebraZebra ZT411, 12 dots/mm (300 dpi), disp. (colour), RTC, EPL, ZPL, ZPLII, USB, USB Host, RS232, BT (iOS), Ethernet | ZT41143-T0B0000Z
Description
zebra zt411 — 12 dots/mm (300 dpi), disp. (colour)
zebra zt411 is a 12 dots/mm (300 dpi), disp. (colour) from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 12 dots/mm (300 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- midrange printer
- thermal transfer
- 12 dots/mm (300 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 203mm
- speed (max.): 254 mm/s
- display (colour)
Technical Specifications
| Product type | 12 dots/mm (300 dpi), disp. (colour) |
|---|---|
| Minimum order quantity | midrange printer |
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 12 dots/mm (300 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 203mm |
| Article code | ettzt411-25 |
| Original article number | ZT41143-T0B0000Z |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 19.3180 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?








