
BackHomeCategoriesLabel PrintersDesktop PrintersZebra ZD411-HCZebra ZD411-HC VersionZebra ZD411-HC, 8 dots/mm (203 dpi), RTC, USB, USB Host, BT (BLE), Ethernet, EPLII, ZPLII, kit (USB), white | ZD4AH22-D0EE00EZ
Art: ZD4AH22-D0EE00EZEAN: 6152905835806
Zebra ZD411-HC, 8 dots/mm (203 dpi), RTC, USB, USB Host, BT (BLE), Ethernet, EPLII, ZPLII, kit (USB), white | ZD4AH22-D0EE00EZ
Show all:
Zebra ZD411-HC Version
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
zebra zd411-hc — 8 dots/mm (203 dpi), rtc
zebra zd411-hc is a 8 dots/mm (203 dpi), rtc from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 58 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- healthcare
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 58 mm
- print width (max.): 56mm
- roll diameter (max.): 127mm
- speed (max.): 152 mm/s
- desinfectable housing
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), rtc |
|---|---|
| Minimum order quantity | healthcare |
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 58 mm |
| Print width (max.) | 56mm |
| Roll diameter (max.) | 127mm |
| Article code | ettzd411hc |
| Original article number | ZD4AH22-D0EE00EZ |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 36 months |
| Weight | 2.3740 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review







