
Art: PMU2300IIIPBRSUEAN: 5704174310358
Citizen PMU-2300III RS232, 8 dots/mm (203 dpi), presenter | PMU2300IIIPBRSU
Show all:
POS Printers,Kiosk Units
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
citizen pmu-2300iii rs232 — 8 dots/mm (203 dpi), presenter
citizen pmu-2300iii rs232 is a 8 dots/mm (203 dpi), presenter from CITIZEN, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), rs232, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal (two-colour)
- 8 dots/mm (203 dpi)
- rs232
- media width (max.): variable paper width (58/67/80/83mm)
- print width (max.): 80 mm
- speed (max.): 150 mm/s
- presenter
- order separately: interface cable
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), presenter |
|---|---|
| Color | direct thermal (two-colour) |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Minimum order quantity | rs232 |
| Media width (max.) | variable paper width (58/67/80/83mm) |
| Print width (max.) | 80 mm |
| Speed (max.) | 150 mm/s |
| Article code | citpmu2300s2 |
| Original article number | PMU2300IIIPBRSU |
| Brand | CITIZEN |
| Category | pos printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 1.4800 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 30 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review







