
BackHomeHoneywell PM65, 8 dots/mm (203 dpi), rewind, LTS, disp., RTC, USB, RS232, Ethernet | PM65A10000030200
Art: PM65A10000030200EAN: 4805388876614
Honeywell PM65, 8 dots/mm (203 dpi), rewind, LTS, disp., RTC, USB, RS232, Ethernet | PM65A10000030200
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pm65 — 8 dots/mm (203 dpi), rewind
honeywell pm65 is a 8 dots/mm (203 dpi), rewind from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 178 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 178 mm
- print width (max.): 167.4 mm
- roll diameter (max.): 213 mm
- speed (max.): 250 mm/s
- rewinder
- label taken sensor
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), rewind |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 178 mm |
| Print width (max.) | 167.4 mm |
| Roll diameter (max.) | 213 mm |
| Speed (max.) | 250 mm/s |
| Article code | hwpm65 |
| Original article number | PM65A10000030200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 18.9780 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review




















