
BackHomeHoneywell PM45, 16 dots/mm (406dpi), disp., USB, USB Host, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi | PM45A12000000400
Art: PM45A12000000400EAN: 6094016760717
Honeywell PM45, 16 dots/mm (406dpi), disp., USB, USB Host, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi | PM45A12000000400
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pm45 — 16 dots/mm (406dpi), disp.
honeywell pm45 is a 16 dots/mm (406dpi), disp. from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 16 dots/mm (406dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 16 dots/mm (406dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 213mm
- speed (max.): 250 mm/s
- usb (type b)
- usb host (2x)
Technical Specifications
| Product type | 16 dots/mm (406dpi), disp. |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 16 dots/mm (406dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 213mm |
| Speed (max.) | 250 mm/s |
| Article code | intpm45-29 |
| Original article number | PM45A12000000400 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 15.0600 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review







