
BackHomeTagsZebra ZD621 VersionPD45S0CE010020200 - Honeywell PD45, 8 dots/mm (203dpi), Peeler, Rewind, LTS, Disp. (Color), USB, USB Host, Ethernet, ZPLII, ZSim II, IPL, DPL
Art: PD45S0CE010020200EAN: 9502235334352
PD45S0CE010020200 - Honeywell PD45, 8 dots/mm (203dpi), Peeler, Rewind, LTS, Disp. (Color), USB, USB Host, Ethernet, ZPLII, ZSim II, IPL, DPL
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pd45 — 8 dots/mm (203 dpi), peeler
honeywell pd45 is a 8 dots/mm (203 dpi), peeler from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- midrange printer
- thermal transfer
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 108 mm
- roll diameter (max.): 203 mm
- ribbon core: 25.4 mm
- speed (max.): 250 mm/s
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), peeler |
|---|---|
| Minimum order quantity | midrange printer |
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Roll diameter (max.) | 203 mm |
| Article code | hwpd45-20 |
| Original article number | PD45S0CE010020200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 12.1192 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review








