
BackHomeBrandsHoneywellHoneywell PM45C, short door, 8 dots/mm (203 dpi), peeler, disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45CA1010030200
Art: PM45CA1010030200EAN: 6094029451411
Honeywell PM45C, short door, 8 dots/mm (203 dpi), peeler, disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45CA1010030200
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pm45c — short door, no cover
honeywell pm45c is a short door, no cover from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 108 mm
- roll diameter (max.): 152.4 mm
- speed (max.): 356 mm/s
- peeler
- liner take-up spindle
Technical Specifications
| Product type | short door, no cover |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Roll diameter (max.) | 152.4 mm |
| Speed (max.) | 356 mm/s |
| Article code | intpm45c-4 |
| Original article number | PM45CA1010030200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 12.7480 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review









