
BackHomeHoneywell PM45C, long door, 24 dots/mm (600 dpi), disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45CA1000000600
Art: PM45CA1000000600EAN: 6094019353350
Honeywell PM45C, long door, 24 dots/mm (600 dpi), disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45CA1000000600
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pm45c — long door, 24 dots/mm (600 dpi)
honeywell pm45c is a long door, 24 dots/mm (600 dpi) from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 24 dots/mm (600 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 24 dots/mm (600 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 106mm
- roll diameter (max.): 152
- 4mm
- speed (max.): 150 mm/s
- usb (type b)
Technical Specifications
| Product type | long door, 24 dots/mm (600 dpi) |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 24 dots/mm (600 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 106mm |
| Roll diameter (max.) | 152 |
| Minimum order quantity | 4mm |
| Article code | intpm45-12 |
| Original article number | PM45CA1000000600 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 12.0980 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review






