
BackHomeBrandsHoneywellHoneywell RP4F, IP54, Linerless, USB, BT (5.0), Wi-Fi, 8 dots/mm (203 dpi) | RP4F0001D22
Art: RP4F0001D22EAN: 6094041916943
Honeywell RP4F, IP54, Linerless, USB, BT (5.0), Wi-Fi, 8 dots/mm (203 dpi) | RP4F0001D22
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell rp4f — ip54, linerless
honeywell rp4f is a ip54, linerless from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 112 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 112 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 58 mm
- 125mm/sec.
- usb
- bluetooth (class 5.0)
Technical Specifications
| Product type | ip54, linerless |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 112 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 58 mm |
| Minimum order quantity | 125mm/sec. |
| Article code | hwrp4f-2 |
| Original article number | RP4F0001D22 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 1.3340 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review









