ZebraZebra ZQ511, BT, Wi-Fi, 8 dots/mm (203 dpi), display | ZQ51-BUW000E-00
Description
zebra zq511 — bt, wi-fi
zebra zq511 is a bt, wi-fi from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 80 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 80 mm
- print width (max.): 72 mm
- roll diameter (max.): 51mm
- speed (max.): 127 mm/s
- bluetooth
- wi-fi (802.11ac)
Technical Specifications
| Product type | bt, wi-fi |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 80 mm |
| Print width (max.) | 72 mm |
| Roll diameter (max.) | 51mm |
| Speed (max.) | 127 mm/s |
| Article code | ettzq511-3 |
| Original article number | ZQ51-BUW000E-00 |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 0.8300 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?







