BIXOLONBixolon XT5-46, 24 dots/mm (600 dpi), disp. (colour), RTC, USB, USB Host, RS232, Ethernet, black | XT5-46NS
Description
bixolon xt5-46 — 24 dots/mm (600 dpi), disp. (colour)
bixolon xt5-46 is a 24 dots/mm (600 dpi), disp. (colour) from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 24 dots/mm (600 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 24 dots/mm (600 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 106mm
- roll diameter (max.): 203mm
- speed (max.): 127 mm/s
- usb (type b)
- usb host
Technical Specifications
| Product type | 24 dots/mm (600 dpi), disp. (colour) |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 24 dots/mm (600 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 106mm |
| Roll diameter (max.) | 203mm |
| Speed (max.) | 127 mm/s |
| Article code | bixxt546ns |
| Original article number | XT5-46NS |
| Brand | BIXOLON |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 19.0000 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?







