BIXOLONBixolon SLP-DX223, 12 dots/mm (300 dpi), USB, USB Host, BT, dark grey | SLP-DX223BG
Description
bixolon slp-dx223 — 12 dots/mm (300 dpi), usb
bixolon slp-dx223 is a 12 dots/mm (300 dpi), usb from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 12 dots/mm (300 dpi), media width (max.): 60 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 12 dots/mm (300 dpi)
- media width (max.): 60 mm
- print width (max.): 56mm
- roll diameter (max.): 130mm
- speed (max.): 100 mm/s
- usb (type b)
- usb host
Technical Specifications
| Product type | 12 dots/mm (300 dpi), usb |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 12 dots/mm (300 dpi) |
| Media width (max.) | 60 mm |
| Print width (max.) | 56mm |
| Roll diameter (max.) | 130mm |
| Speed (max.) | 100 mm/s |
| Article code | bixdx223bg |
| Original article number | SLP-DX223BG |
| Brand | BIXOLON |
| Category | label printers |
| Warranty | 36 months |
| Weight | 1.4000 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?










