
Art: C31CL25116B1EAN: 4805388874856
Epson TM-H6000VI, cutter, MICR, USB, poweredUSB, Ethernet, OPOS, black | C31CL25116B1
Show all:
Epson TM-H6000VI Version
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
epson tm-h6000vi — cutter, micr
epson tm-h6000vi is a cutter, micr from EPSON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 7 dots/mm (180 dpi), media width (max.): 80 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- dot-matrix printing
- 7 dots/mm (180 dpi)
- media width (max.): 80 mm
- roll diameter (max.): 83 mm
- speed (max.): 500 mm/s
- cutter
- micr
Technical Specifications
| Product type | cutter, micr |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | dot-matrix printing |
| Minimum order quantity | 7 dots/mm (180 dpi) |
| Media width (max.) | 80 mm |
| Roll diameter (max.) | 83 mm |
| Speed (max.) | 500 mm/s |
| Article code | eps6006-11 |
| Original article number | C31CL25116B1 |
| Brand | EPSON |
| Category | pos printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 6.1220 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review




