ZebraZebra ZQ320 Plus, USB-C, BT (BLE), Wi-Fi, NFC, 8 dots/mm (203 dpi) | ZQ32-A0W03RE-00
Description
zebra zq300 plus series — 8 dots/mm (203 dpi), usb-c
zebra zq300 plus series is a 8 dots/mm (203 dpi), usb-c from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 80 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 80 mm
- print width (max.): 72 mm
- roll diameter (max.): 40 mm
- speed (max.): 100 mm/s
- label sensor
- black mark sensor
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), usb-c |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 80 mm |
| Print width (max.) | 72 mm |
| Roll diameter (max.) | 40 mm |
| Speed (max.) | 100 mm/s |
| Article code | ettzq32-7 |
| Original article number | ZQ32-A0W03RE-00 |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 0.6560 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











