HoneywellHoneywell PM45, 24 dots/mm (600 dpi), peeler, disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45A10000030600
Description
honeywell pm45 — 24 dots/mm (600 dpi), peeler
honeywell pm45 is a 24 dots/mm (600 dpi), peeler from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 24 dots/mm (600 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 24 dots/mm (600 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 106mm
- roll diameter (max.): 213mm
- speed (max.): 150 mm/s
- usb (type b)
- usb host (2x)
Technical Specifications
| Product type | 24 dots/mm (600 dpi), peeler |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 24 dots/mm (600 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 106mm |
| Roll diameter (max.) | 213mm |
| Speed (max.) | 150 mm/s |
| Article code | intpm45-8 |
| Original article number | PM45A10000030600 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 16.3620 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











