HoneywellHoneywell PM45, 16 dots/mm (406dpi), disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45A10000000400
Description
honeywell pm45 — 16 dots/mm (406dpi), disp.
honeywell pm45 is a 16 dots/mm (406dpi), disp. from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 16 dots/mm (406dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 16 dots/mm (406dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 213 mm
- speed (max.): 250 mm/s
- display (touch screen)
- real time clock
Technical Specifications
| Product type | 16 dots/mm (406dpi), disp. |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 16 dots/mm (406dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 213 mm |
| Speed (max.) | 250 mm/s |
| Article code | intpm45-31 |
| Original article number | PM45A10000000400 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 15.0160 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











