HoneywellHoneywell PM65, 12 dots/mm (300 dpi), RTC, USB, RS232, Ethernet | PM65A00000000300
usp1_maintitle usp1_subtitle
usp2_maintitle usp2_subtitle
usp3_maintitle usp3_subtitle
usp4_maintitle usp4_subtitle
Description
honeywell pm65 — 12 dots/mm (300 dpi), rtc
honeywell pm65 is a 12 dots/mm (300 dpi), rtc from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 12 dots/mm (300 dpi), media width (max.): 178 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- 12 dots/mm (300 dpi)
- media width (max.): 178 mm
- print width (max.): 167.4 mm
- roll diameter (max.): 213 mm
- speed (max.): 250 mm/s
- real time clock
- usb
Technical Specifications
| Product type | 12 dots/mm (300 dpi), rtc |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 12 dots/mm (300 dpi) |
| Media width (max.) | 178 mm |
| Print width (max.) | 167.4 mm |
| Roll diameter (max.) | 213 mm |
| Speed (max.) | 250 mm/s |
| Article code | hwpm65-12 |
| Original article number | PM65A00000000300 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 17.5020 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?






















