BIXOLONBixolon SPP-R410, 8 dots/mm (203 dpi), USB, RS232, Wi-Fi | SPP-R410WK5/BEG
Show all:
BIXOLON SPP-R410 Version
usp1_maintitle usp1_subtitle
usp2_maintitle usp2_subtitle
usp3_maintitle usp3_subtitle
usp4_maintitle usp4_subtitle
Description
bixolon spp-r410 — 8 dots/mm (203 dpi), usb
bixolon spp-r410 is a 8 dots/mm (203 dpi), usb from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 112 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 112 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 57 mm
- usb
- rs232
- wi-fi (802.11a/b/g/n)
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), usb |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 112 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 57 mm |
| USB | usb |
| Article code | bixr410wk |
| Original article number | SPP-R410WK5/BEG |
| Brand | BIXOLON |
| Category | pos printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 1.1420 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?






