ZebraZebra ZQ610 Plus, Healthcare, RS232, BT (BLE), Wi-Fi, 8 dots/mm (203 dpi) | ZQ61-HUWAE04-00
Description
zebra zq610 plus — healthcare, rs232
zebra zq610 plus is a healthcare, rs232 from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 55.4mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- healthcare
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 55.4mm
- print width (max.): 48 mm
- roll diameter (max.): 56 mm
- speed (max.): 115 mm/sec.
- mini-usb
Technical Specifications
| Product type | healthcare, rs232 |
|---|---|
| Minimum order quantity | healthcare |
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 55.4mm |
| Print width (max.) | 48 mm |
| Roll diameter (max.) | 56 mm |
| Article code | ettzq61-12 |
| Original article number | ZQ61-HUWAE04-00 |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 0.7380 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?










