ZebraZebra ZT411, 8 dots/mm (203 dpi), disp. (colour), RTC, EPL, ZPL, ZPLII, USB, RS232, BT (4.1), Ethernet | ZT41142-T0E0000Z
Description
zebra zt411 — 8 dots/mm (203 dpi), disp. (colour)
zebra zt411 is a 8 dots/mm (203 dpi), disp. (colour) from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- midrange printer
- thermal transfer
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 203mm
- speed (max.): 356 mm/s
- usb (2x)
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), disp. (colour) |
|---|---|
| Minimum order quantity | midrange printer |
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 203mm |
| Article code | ettzt411-2 |
| Original article number | ZT41142-T0E0000Z |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 18.4860 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?









