ZebraZebra ZT111, 8 dots/mm (203 dpi), EPL, EPLII, ZPL, ZPLII, USB, USB Host, RS232, BT (BLE), Ethernet | ZT11142-D0E000FZ
Description
zebra zt111 — 8 dots/mm (203 dpi), usb
zebra zt111 is a 8 dots/mm (203 dpi), usb from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 104 mm
- roll diameter (max.): 203mm
- speed (max.): 254 mm/s
- usb
- usb host
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), usb |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 104 mm |
| Roll diameter (max.) | 203mm |
| Speed (max.) | 254 mm/s |
| Article code | ettzt11142 |
| Original article number | ZT11142-D0E000FZ |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 8.5640 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?








