ZebraZebra ZQ310 Plus, Outdoor, USB-C, BT (BLE), NFC, 8 dots/mm (203 dpi) | ZQ31-A0E04TE-00
Description
zebra zq310 plus — outdoor, usb-c
zebra zq310 plus is a outdoor, usb-c from ZEBRA, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 58 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 58 mm
- print width (max.): 48 mm
- roll diameter (max.): 40mm
- speed (max.): 100 mm/s
- usb-c
- bluetooth (ble)
Technical Specifications
| Product type | outdoor, usb-c |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 58 mm |
| Print width (max.) | 48 mm |
| Roll diameter (max.) | 40mm |
| Speed (max.) | 100 mm/s |
| Article code | ettzq31-7 |
| Original article number | ZQ31-A0E04TE-00 |
| Brand | ZEBRA |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 0.5800 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











