HoneywellHoneywell PX65A 8 dots/mm (203 dpi), peeler, rewind, LTS, disp. (colour), Ethernet, multi-IF | PX65A00000010200
Description
honeywell px65a 8 dots/mm (203 dpi) — peeler, rewind
honeywell px65a 8 dots/mm (203 dpi) is a peeler, rewind from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 170mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 170mm
- print width (max.): 167.4mm
- speed (max.): 225mm/sec.
- ethernet (10/100 mbit)
- multi-interface (rs232, usb)
- ram: 256 mb
Technical Specifications
| Product type | peeler, rewind |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Minimum order quantity | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 170mm |
| Print width (max.) | 167.4mm |
| Speed (max.) | 225mm/sec. |
| Minimum order quantity | ethernet (10/100 mbit) |
| Article code | intpx65-3 |
| Original article number | PX65A00000010200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 19.1560 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?










