HoneywellHoneywell PM45C, short door, 12 dots/mm (300 dpi), peeler, LTU, disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45CA1010030300
Description
honeywell pm45c — short door, 12 dots/mm (300 dpi)
honeywell pm45c is a short door, 12 dots/mm (300 dpi) from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 12 dots/mm (300 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 12 dots/mm (300 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 106mm
- roll diameter (max.): 152
- 4mm
- speed (max.): 300 mm/s
- usb (type b)
Technical Specifications
| Product type | short door, 12 dots/mm (300 dpi) |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 12 dots/mm (300 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 106mm |
| Roll diameter (max.) | 152 |
| Minimum order quantity | 4mm |
| Article code | intpm45c-5 |
| Original article number | PM45CA1010030300 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 12.7300 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?











