HoneywellHoneywell PM45, 8 dots/mm (203 dpi), peeler, disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45A10030030200
Description
honeywell pm45 — 8 dots/mm (203 dpi), peeler
honeywell pm45 is a 8 dots/mm (203 dpi), peeler from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 108 mm
- roll diameter (max.): 213mm
- speed (max.): 356 mm/s
- usb (type b)
- usb host (2x)
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), peeler |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Roll diameter (max.) | 213mm |
| Speed (max.) | 356 mm/s |
| Article code | intpm45-27 |
| Original article number | PM45A10030030200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 12.5758 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?







