
BackHomeHoneywell PM45, 8 dots/mm (203 dpi), peeler, disp., RFID, USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45A1000EU30200
Art: PM45A1000EU30200EAN: 6094035594546
Honeywell PM45, 8 dots/mm (203 dpi), peeler, disp., RFID, USB, USB Host, RS232, Ethernet | PM45A1000EU30200
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
honeywell pm45 — 8 dots/mm (203 dpi), peeler
honeywell pm45 is a 8 dots/mm (203 dpi), peeler from HONEYWELL, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- thermal transfer
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 114 mm
- print width (max.): 108 mm
- roll diameter (max.): 213mm
- speed (max.): 356 mm/s
- usb (type b)
- usb host (2x)
Technical Specifications
| Product type | 8 dots/mm (203 dpi), peeler |
|---|---|
| Minimum order quantity | thermal transfer |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 114 mm |
| Print width (max.) | 108 mm |
| Roll diameter (max.) | 213mm |
| Speed (max.) | 356 mm/s |
| Article code | intpm45-10 |
| Original article number | PM45A1000EU30200 |
| Brand | HONEYWELL |
| Category | label printers |
| Warranty | 12 months |
| Weight | 16.3020 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewRecently viewed










