BIXOLONBIXOLON SPP-R200IIIPLUS, new WLAN Module, 8 dots/mm (203 dpi), linerless, USB, RS232, Wi-Fi | SPP-R200IIIWDaKL
Description
bixolon spp-r200iiiplus — new wlan module, 8 dots/mm (203 dpi)
bixolon spp-r200iiiplus is a new wlan module, 8 dots/mm (203 dpi) from BIXOLON, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With resolution: 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 58 mm, this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- direct thermal
- resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
- media width (max.): 58 mm
- print width (max.): 48 mm
- roll diameter (max.): 40 mm
- speed (max.): 90 mm/s
- linerless platen
- usb
Technical Specifications
| Product type | new wlan module, 8 dots/mm (203 dpi) |
|---|---|
| Minimum order quantity | direct thermal |
| Resolution | 8 dots/mm (203 dpi) |
| Media width (max.) | 58 mm |
| Print width (max.) | 48 mm |
| Roll diameter (max.) | 40 mm |
| Speed (max.) | 90 mm/s |
| Article code | bix2003wdakl |
| Original article number | SPP-R200IIIWDaKL |
| Brand | BIXOLON |
| Category | pos printers |
| Warranty | 24 months |
| Weight | 0.6660 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Reviews
0/5
No reviews found
Add your reviewCan we help?








