
Art: E738607EAN: 741149333115
Elo 1523L, 38.1 cm (15''), Projected Capacitive, black | E738607
Show all:
Monitors,Touch screens
Outstanding Customer Support
High-Quality Products
Leader in Industrial Solutions
1.000.000+ Products in Stock
Business tiered pricing available on request.
Order by 5:00 PM and we'll ship today.
Description
elo touch solutions xx23l series — 38.1 cm (15''), usb
elo touch solutions xx23l series is a 38.1 cm (15''), usb from ELO, designed for professional use in retail, POS, logistics and service. With 4:3, screen size: 38.1 cm (15''), this product is a practical choice for everyday operation where reliability, compatibility and ease of use matter.
Key Features
- 4:3
- screen size: 38.1 cm (15'')
- 1024x768 pixels
- vesa mount
- speaker
- response time: 25ms
- brightness 215cd
- viewing angle 160/140°(h/v)
Technical Specifications
| Product type | 38.1 cm (15''), usb |
|---|---|
| 4 | 3 |
| Screen size | 38.1 cm (15'') |
| Minimum order quantity | 1024x768 pixels |
| VESA | vesa mount |
| Minimum order quantity | speaker |
| Response time | 25ms |
| Article code | elo1523itpro |
| Original article number | E738607 |
| Brand | ELO |
| Category | monitors (touch) |
| Warranty | 36 months |
| Weight | 6.7200 kg |
| Packing unit | 1 |
| Minimum order quantity | 1 |
Can we help?![]()
Call us+31 (0)85 800 8108
Chat with usConnecting
Send us an email[email protected]
Send us a message+31641188657

Reviews
0/5
No reviews found
Add your review






